Strona główna » Filtry łazienkowe

Filtry łazienkowe

 

Ta kategoria filtrów obejmuje systemy, które pomogą zadbać o urodę, a także urządzenia AGD obecne  w łazienkach. Wśród filtrów łazienkowych można wymienić takie, które działają punktowo – tylko w wybranych miejscach. Oprócz tego z problemami występującymi w łazience mogą poradzić sobie systemy montowane na cały dom.

 

Komfort kąpieli i nie tylko…

 

Filtry, które można zastosować w łazience tworzą dwie zasadnicze grupy. Pierwszą z nich stanowią filtry przeznaczone do celów higienicznych. Druga grupa to filtry przeznaczone do ochrony urządzeń AGD, jak pralki. Filtry mają za zadanie poprawę komfortu kąpieli i codziennego życia.

 

Więcej

 

 

 

Filtry do celów higienicznych

Głównymi zadaniami filtrów do celów higienicznych jest usunięcie z wody związków chloru, soli wapnia i magnezu oraz zanieczyszczeń mechanicznych. Są szczególnie polecane do kąpieli dla osób z nadwrażliwością skóry lub dzieci. Pomogą poprawić kondycję włosów. Skóra nie będzie przesuszona. Sprawią, że zmniejszą się wydatki na balsamy i kremy do ciała.

Związki chloru znajdujące się w wodzie mogą być przyczyną uczuleń i nadwrażliwości. Z tym typem zanieczyszczeń doskonale poradzi sobie filtr z węglem aktywnym. Innym złożem cieszącym się dużą popularnością w takich urządzeniach jest KDF. Wszystkie filtry przeznaczone do montażu w łazience powinny posiadać odpowiednie atesty. Filtry kąpielowe są zazwyczaj montowane do baterii prysznicowej lub wężyku. Zanim woda przez nią przepłynie jest dokładnie filtrowana.

relaks-kapiel-filtr-lazienkowy
filtr-prysznicowy

Filtry do urządzeń AGD

Filtry przeznaczone do pralek i zmywarek mają je ochraniać przed wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami oraz osadzaniem się kamienia. Dodatkową zaletą jest poprawa wydajności działania proszków, płynów i innych środków piorących. Filtry tego typu uchronią urządzenia AGD przed awariami.

Najczęściej stosowanymi filtrami są filtry z polifosfatem. Wkłady wypełnione tą substancją mają wpływ na krystalizację węglanów. Nie zmieniają poziomu twardości wody, lecz sprawiają, że na urządzeniach mających styczność z wodą nie osadza się kamień. Takie filtry można stosować zamiast standardowych chemicznych odkamieniaczy dostępnych w sklepach.

Komfortowe rozwiązania

 

Problemy, które może spowodować zanieczyszczona woda w łazience to nie tylko zniszczone włosy, sucha skóra, czy awaria pralki. W przypadku twardej wody może to być także ciężki do usunięcia osad gromadzący się na armaturze. Wszystkie opisane problemy wiążą się z większymi wydatkami na detergenty i kosmetyki. Chcąc działać kompleksowo i zapobiegać wielu kłopotom jednocześnie, warto pomyśleć o jednej stacji filtracji wody na całą instalację. Doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku będzie zmiękczacz wody. Wyreguluje poziom twardości i poprawi komfort codziennego korzystania z wody. Przy okazji pomoże zaoszczędzić zarówno czas poświęcany na sprzątanie, jak też pieniądze.

 

kompaktowe zmiękczacze wody Ecoperla Slimline CS