Jeśli korzystasz w domu z zalet filtrów samoczyszczących Atlas Filtri z serii Hydra, mamy dla Ciebie świetną wiadomość. Włoski producent właśnie wypuścił na rynek nowy automat do płukania wkładów K-Matic, który całkowicie zrewolucjonizuje eksploatację tych urządzeń. Sprawdź, co warto wiedzieć o K-Matic.

Filtry samoczyszczące – zasada działania

Filtr samoczyszczący Atlas Filtri Hydra to jedyne takie urządzenie na rynku. Zostało ono bowiem wyposażone w dokładny system samoczyszczący (za pomocą wstecznego prądu bieżącej wody), który maksymalnie wydłuża eksploatację wkładów filtracyjnych, a tym samym generuje spore oszczędności. Regeneracji wkładu do filtracji można dokonywać ręcznie lub montując specjalny automat do płukania.

Włoscy inżynierowie doskonale dają sobie sprawę z tego, że filtry do wody muszą posiadać swoją wytrzymałość, dlatego produkty Atlas Filtri to doskonałą jakość w przystępnej cenie. A teraz, na rynku pojawił się nowy gracz – zawór spustowy z timerem. Pora poznać zalety nowego automatu do płukania wkładów K-Matic.

Dlaczego musisz mieć K-Matic w swojej kotłowni?

K-Matic to przede wszystkim wyjątkowo prosta obsługa, intuicyjne programowanie oraz zasilanie bateryjne. To olbrzymie udogodnienie, za którym idzie niezwykle prosty montaż urządzenia. Na dole klosza filtra z serii Hydra wkręcasz specjalne mosiężne przyłącze (znajdziesz je w zestawie z K-Matic) i to bezpośrednio do niego montujesz automat. Od drugiej strony wkręcasz lej spustowy. I gotowe! Teraz możesz zapomnieć o ręcznym odkręcaniu zaworu spustowego, kiedy chcesz przepłukać wkład filtracyjny.

Możliwe częstotliwości płukania w K-Matic to 12 godz, 24 godz, 7 dni, 14 dni, albo 30 dni. Jeśli chodzi o czas płukania, możesz go ustawić na 10 bądź też 20 minut, w zależności od potrzeb oraz indywidualnych preferencji. K-Matic to świetne rozwiązania dla najbardziej wymagających użytkowników. Sprawdź jego możliwości!