Woda to najlepszy sposób na nawodnienie organizmu! Wie to praktycznie każdy i wiele osób próbuje wdrożyć do swojego życia zdrowy nawyk picia wody. To bardzo proste i wygodne w domu, jednak czy jest równie proste w realizacji poza nim? Z tym gadżetem od polskiej marki Ecoperla na pewno! Poznajcie niezwykłą butelkę z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott!

Woda nas wspomaga

Odpowiednie nawodnienie organizmu to bardzo ważna kwestia, niezależnie od dnia, pogody, naszego stanu zdrowia, samopoczucia, zawsze powinniśmy o niej pamiętać. Bez właściwego uzupełniania płynów w organizmie może nas spotkać wiele dolegliwości. Stan odwodnienia pojawia się już przy utracie 1% wody z organizmu! Bardzo istotnym jest utrzymanie odpowiedniego bilansu wodnego. To oznacza, że musimy spożywać i dostarczać do organizmu praktycznie tyle samo płynów, ile z niego wydalamy. W innym wypadku możemy odczuwać bóle głowy, spadek koncentracji, zmęczenie, kiepskie samopoczucie, problemy z pamięcią, gorszą kondycję skóry, kłopoty z trawieniem i prawidłowym metabolizmem. Woda pełni w naszym organizmie ogrom ważnych funkcji, a bez nich cała gospodarka jest zaburzona. Nawyku związanego z jej regularnym piciem powinniśmy uczyć się zawsze i rozmawiać o nim, zwłaszcza z najmłodszymi.

Skąd brać wodę do picia?

W domu najlepszym sposobem na pozyskanie wody jest oczywiście kranówka. Ta jednak nie odpowiada każdemu pod względem smaku, zapachu czy barwy. Co za tym idzie, szukamy alternatywnych sposobów na pozyskanie wody, która będzie nam odpowiadała pod względem jakości. Najczęstszym pomysłem okazuje się woda butelkowana, jednak nie jest to dobra alternatywa. Przede wszystkim dużo za nią przepłacamy. Ponadto jej kupno nie jest korzystne z punktu widzenia środowiska. To odpady, które długo rozkładają się, często nie podlegają recyklingowi, a ich produkcja powoduje duże straty dla środowiska.

Najlepszym rozwiązaniem w takim wypadku może być filtr kuchenny do montażu pod zlewozmywakiem, jak odwrócona osmoza czy ultrafiltracja. Dzięki takiemu urządzeniu woda odzyska swoje właściwości, będzie smaczna, o odpowiednim zapachu i barwie. Nasze gospodarstwo domowe nie będzie przy tym produkowało tylu odpadów. Filtr kuchenny jest w stanie dostarczać smaczną wodę w każdych ilościach o każdej porze dnia. Co jednak zrobić poza domem? Czy jest jakiś sposób, by i tam cieszyć się wodą wysokiej jakości bez potrzeby kupowania wody w plastikowych butelkach?

Oczywiście! Takim rozwiązaniem może być butelka wielokrotnego użytku! Produktem, który chcielibyśmy dziś zaproponować jest taka, stworzona z trzciny cukrowej! Oto nowość od polskiej marki Ecoperla – Ecoperla Ecobott! Prawdopodobnie jedna z najbardziej ekologicznych butelek dostępnych w Polsce!

Ecoperla Ecobott – ekologiczna butelka!

O Ecoperla Ecobott można powiedzieć, że jest butelką ekologiczną z kilku względów. Przede wszystkim jest wytwarzana z surowca odnawialnego, jakim jest trzcina cukrowa. Dzięki temu jest biodegradowalna, możliwa do całkowitego recyklingu. Jej produkcja i utylizacja powodują minimalny ślad środowiskowy, a sama trzcina pochłania podczas wzrostu ogromne ilości dwutlenku węgla! Ecoperla Ecobott jest butelką produkowaną w Holandii i gadżetem, który pomaga zatroszczyć się o środowisko i ograniczyć ilość odpadów, a przy tym sam jest wytwarzany tak, by jak najmniej zaszkodzić ekosystemowi.

Historia butelki Ecoperla Ecobott zaczyna się na plantacji trzciny cukrowej, gdzie ta wzrasta i pomaga w walce z dwutlenkiem węgla. Następnie trzcina jest ścinana i trafia do przetwórni cukru. Tam pozostaje produkt uboczny w postaci łodyg. Do tej pory były palone lub wyrzucane, jednak od jakiegoś czasu są przetwarzane na miazgę, a następnie na zielony polietylen. Ten materiał jest produkowany z surowca naturalnego, odnawialnego, jest eko, a przy tym posiada strukturę i wytrzymałość zwykłego plastiku!

Polietylen przyjazny zdrowiu

Butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott jest wykonana z tworzywa, które posiada wszelkie niezbędne atesty dopuszczające do kontaktu z żywnością. To materiał wolny od BPA, ftalanów i wielu innych szkodliwych toksycznych substancji. Dzięki temu butelka może być bezpiecznie użytkowana nawet przez najmłodszych. Eko polietylen nie ma negatywnego wpływu na właściwości wody i innych napojów przenoszonych wewnątrz. Nie zmienia ich smaku, zapachu – jest w pełni neutralny.

Praktyczny gadżet!

Butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott jest naprawdę praktyczna! Do środka wlejesz 500 ml ulubionego zimnego napoju. Oczywiście to nie musi być tylko woda, ale również: soki, smoothie, mrożona herbata, odzywka białkowa. Butelka jest skonstruowana tak, aby była lekka, dobrze się trzymała w ręce, a picie z niej było wygodne, niezależnie od tego, jakiej gęstości napój znajduje się w środku. Dwa otwory ułatwiają wlewanie i picie napojów o różnej gęstości. Do tego jest naprawdę wygodna w utrzymaniu w czystości i można ją myć w zmywarce. Ecoperla Ecobott doskonale sprawdzi się także w roli shakera.

Ecoperla Ecobott – idealna w drogę!

Butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott jest idealnym sposobem, by ulubiony napój mieć zawsze przy sobie, niezależnie od tego, gdzie się wybieramy. Jest wygodna w użytkowaniu, a dodatkowy karabińczyk pozwala ją dopiąć na zewnątrz, na przykład do plecaka. Ten gadżet wybiera coraz więcej osób, ponieważ łączy w sobie troskę o siebie i środowisko. Warto postawić na takie rozwiązanie!