Strona główna » Blog » Piękne włosy? Nie z twardą wodą!

negatywny wpływ twardej wody na włosy

Piękne włosy? Nie z twardą wodą!

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że twarda woda ma bardzo niekorzystne działanie na włosy. Sprawia, że tracą one objętość, stają się matowe i trudne do ułożenia. Ciężko jest też dokładnie spłukać stosowane do mycia kosmetyki, które osadzają się na włosach i skórze głowy.

Często powoduje to trudny do pozbycia się łupież i podrażnienie. Żeby doprowadzić włosy do porządku, stosujemy duże ilości odżywek, masek i kosmetyków stylizacyjnych. Nadmierne obciążone pasma stają się osłabione, co może poskutkować ich wypadaniem.

Również zmywanie użytych produktów silnym szamponem oczyszczającym jest szkodliwe, powodując przesuszenie włosów. Dlatego warto zainwestować w zmiękczacz wody. Przywróci on włosom nawilżenie, blask i objętość.

Który zmiękczacz wody wybrać?

Niezawodnym wyborem jest Ecoperla Softower. Urządzenie to zmiękczy wodę poprzez usunięcie z niej jonów wapnia i magnezu, przy zastosowaniu żywicy jonowymiennej niemieckiego producenta. Złoże regenerowane jest za pomocą przepływu przeciwprądowego, z wykorzystaniem chlorku sodowego w postaci tabletek. Urządzenie to wykorzystuje Ecoperla Smart System, czyli ustawienia zapewniające optymalną pracę urządzenia, obniżając przy tym koszty jego eksploatacji. Pomocny jest również intuicyjny panel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.