Strona główna » Blog » Kilka zanieczyszczeń w wodzie i jedno dobre rozwiązanie na te problemy!

złoże wielofunkcyjne do filtracji wody ze studni

Kilka zanieczyszczeń w wodzie i jedno dobre rozwiązanie na te problemy!

Trudno się nie zgodzić, że dostęp do zdatnej do picia wody to podstawowa potrzeba każdego człowieka. Jednakże, nawet w rozwiniętym świecie zachodnim czasami pojawia się z tym problem. Osoby, które na co dzień wykorzystują wodę ze studni głębinowej wiedzą o tym najlepiej.

Czy woda ze studni głębinowej zawsze jest zanieczyszczona?

Wydaje się, że praktycznie zawsze w wodzie ze studni głębinowej występują jakieś zanieczyszczenia. Czasem jest ich na tyle niewiele, że nie trzeba filtrować wody. W przeważającej części przypadków jednak interwencja jest absolutnie niezbędna. Na czym powinna ona jednak polegać?

Wszechstronne filtrowanie wody

Bardzo ważne jest, aby wybrać metodę filtracji, która umożliwi wszechstronne oczyszczenie wody. Chodzi o to, aby nie pomijać żadnych zanieczyszczeń. Taką cechę posiada złoże filtracyjne. Umieszczone między innym w urządzeniu Ecoperla Multicab pozwala na zatrzymanie każdego rodzaju cząsteczek. To urządzenie polskiej marki znajdziesz na https://www.zestudni.pl/stacje-wielofunkcyjne/ Rzecz w tym, iż usuwa cząsteczki o rozmiarze kilku milimetrów, jak choćby piasek, ale również o wiele mniejsze, jak amoniak, ale także groźne żelazo czy mangan. Warto jednak pamiętać, iż złoże wielofunkcyjne musi być najwyższej jakości, aby faktycznie było skuteczne.

3 comments

 1. wiesiek says:

  Mnie w lampach bakteriobójczych najbardziej zachwyca sposób ich działania oraz to, że nie potrzebują do działania żadnych dodatkowych środków chemicznych. Oprócz wymiany żarnika przy takim urządzeniu nie ma praktycznie nic do roboty. Woda przepływa i jest oczyszczana, a przy tym nie powstają żadne szkodliwe związki. Jak dla mnie genialny sposób na dezynfekcję wody.

  • Mateusz says:

   No rzeczywiście wydaje się to wszystko bardzo mądre i bezpieczne. Zastanawiam się, czy by nie zainwestować w taką lampę do wody ze studni – tak na wszelki wypadek.

 2. Aleksandra says:

  Ciekawe czy taka stacja sprawdza się do dużych przekroczeń. U nas woda jest bardzo średnia, ale nie robiliśmy analizy, wiec nie wiem dokładnie co w niej jest. Nie uzywamy tej wody ze studni, tylko z wodociągu, ale moze lepiej byłoby zamontować system uzdatniania i przełączyc sie z wodociągu na studnię. Swoja woda to jednak swoja woda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.