Nadmierna twardość wody jest niestety bardzo popularnym i stosunkowo problematycznym zjawiskiem. Twarda woda naturalnie występuje w środowisku, dlatego jest bardzo bogata w jony magnezu i wapnia. Im więcej miejsca zajmują te związki, tym wyższy jest poziom twardości. Twarda woda może narobić wielu szkód w domu. Instalacja i urządzenia reagują negatywnie na kamień osadzający się wewnątrz, a sama woda może podrażniać skórę.

Miękka woda – komfort w całym domu!

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest odpowiedni zmiękczacz wody. Miękka woda jest znacznie lepiej przystosowana do prania, mycia, pojenia lub płukania. Popularnym i bardzo prostym sposobem na zmiękczenie wody jest gotowanie. Jednak działa tylko na wartość węglanową, która jest przejściowa. Aby pozbyć się twardości, konieczne jest dodanie sody lub fosforanu, po czym usuwa się twardość niewęglanową. Innym sposobem zmiękczania jest dodanie głównych składników, które są kwasami. Mają kontakt z minerałami zawartymi w wodzie, wytrącając je w określony sposób. Roztwór rozpada się w wodzie i dwutlenku węgla, który jest szybko utleniany. Taka woda nadaje się do płukania włosów oraz tkanin.

Specjalistyczny filtr wody – najlepszy wybór

Woda może być zmiękczona przy użyciu specjalnych filtrów do tego celu. Służą do ochrony urządzeń, aby kamień z wody nie osadzał się w nich i nie niszczył. Najbardziej skutecznymi zmiękczaczami wody są te działające na zasadzie wymiany jonowej. Najpopularniejsze zmiękczacze wody można znaleźć na https://www.zestudni.pl/zmiekczacze-wody/  Przed podjęciem jakiegokolwiek działania należy skontaktować się z dostawcą wody w celu określenia poziomu twardości wody. Można to zrobić również za pomocą specjalnego testera. Komplikacje związane z twardą wodą skutecznie rozwiązują jedynie dobre jakościowo zmiękczacze wody.