Twarda woda w domu może nie być najlepszym rozwiązaniem, ponieważ może ona powodować liczne awarie i działać w sposób niszczący na rury, pralki i zmywarki. Problemy z twardą wodą to dość powszechny temat, na szczęście jednak istnieją sposoby na twardą wodę.

Woda miękka czy woda twarda – która jest lepsza do picia?

Woda jest niezbędna do życia, a także do prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu żywego. Bardzo istotne zatem jest, aby codziennie uzupełniać jej braki pijąc ok. 2 litrów wody. Jednak dostarczając wodę do organizmu należy dokładnie wiedzieć, czy może się ona pochwalić odpowiednią zawartością niezbędnych minerałów. Najważniejsze są dla nas kationy, zarówno wapnia jak i magnezu, które mają niebagatelny wpływ na działanie naszego serca oraz mózgu i całego układu nerwowego. W tym wypadku woda twarda będzie lepszym wyborem, ponieważ posiada ona w swoim składzie właśnie te substancje, dla których dzienne zapotrzebowanie jest bardzo wysokie.

Woda twarda może powodować jednak wiele szkód w gospodarstwie domowym. Wszystko przez osad, który wytrąca się podczas przepłyywu wody. Jest on niezwykle trudny do usunięcia, wymaga dużego zużycia detergentów, dlatego lepiej zmiękczać wodę.