Strona główna » Blog » Chcesz mieć więcej czasu dla siebie? Przestań sprzątać osad, zmiękczaj wodę

negatywne skutki stosowania twardej wody w domu

Chcesz mieć więcej czasu dla siebie? Przestań sprzątać osad, zmiękczaj wodę

Twarda woda w domu może nie być najlepszym rozwiązaniem, ponieważ może ona powodować liczne awarie i działać w sposób niszczący na rury, pralki i zmywarki. Problemy z twardą wodą to dość powszechny temat, na szczęście jednak istnieją sposoby na twardą wodę.

Woda miękka czy woda twarda – która jest lepsza do picia?

Woda jest niezbędna do życia, a także do prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu żywego. Bardzo istotne zatem jest, aby codziennie uzupełniać jej braki pijąc ok. 2 litrów wody. Jednak dostarczając wodę do organizmu należy dokładnie wiedzieć, czy może się ona pochwalić odpowiednią zawartością niezbędnych minerałów. Najważniejsze są dla nas kationy, zarówno wapnia jak i magnezu, które mają niebagatelny wpływ na działanie naszego serca oraz mózgu i całego układu nerwowego. W tym wypadku woda twarda będzie lepszym wyborem, ponieważ posiada ona w swoim składzie właśnie te substancje, dla których dzienne zapotrzebowanie jest bardzo wysokie.

Woda twarda może powodować jednak wiele szkód w gospodarstwie domowym. Wszystko przez osad, który wytrąca się podczas przepłyywu wody. Jest on niezwykle trudny do usunięcia, wymaga dużego zużycia detergentów, dlatego lepiej zmiękczać wodę.

2 comments

  1. luka says:

    Właściwie jedną z najgorszych wad użytkowania twardej wody jest wszechobecny osad gromadzący się przy zlewach, kranach, na terakocie. Sprzątanie tego to jest katorga. Trzeba się sporo naszorować, żeby wanna dobrze wyglądała. Fakt, że jeszcze nie mamy zmiękczacza wody, ale coraz poważniej zastanawiamy się nad zakupem takiego urządzenia. Na pewno rozwiązałoby nasze problemy.

  2. Amanda says:

    A czy jest zmiękczacz który zmieści się do szafki kuchennej? U nas jest problem z miejscem, ale jesli znalazłby się taki mały filtr, byłoby super, nie zastanawiałabym się…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.