Istnieje wiele zastosowań wody w przemyśle. W większości przypadków wymaga ona obróbki, aby nadawała się do ponownego użycia lub utylizacji. Woda surowa wchodząca do zakładu przemysłowego często wymaga kondycjonowania, przede wszystkim w celu spełnienia ściśle określonych specyfikacji jakości, aby mogła być stosowana w określonych procesach przemysłowych. Oczyszczanie wody przemysłowej obejmuje wszystkie te aspekty, które dotyczą uzdatniania wody w układach kotłowych i chłodniczych. Bogatą ofertę usług i produktów w tym zakresie posiada firma Transhelsa.

Profesjonalna optymalizacja procesów przemysłowych

Uzdatnianie wody jest wykorzystywane do optymalizacji większości procesów przemysłowych opartych na wodzie, takich jak ogrzewanie, chłodzenie, przetwarzanie, czyszczenie i płukanie. Kondycjonowanie stosuje się także po to, aby zmniejszyć koszty operacyjne oraz ryzyko. Niedostateczna obróbka wody doprowadza do jej interakcji z powierzchniami rur i zbiorników. Kotły parowe mogą wówczas korodować, a obecność osadu sprawia, że do podgrzania takiej samej ilości wody potrzeba więcej paliwa. Układy chłodnicze również mogą ulegać korozji. Znajdująca się w nich niekondycjonowana, ciepła i brudna woda prowadzi do rozwoju wielu bakterii. Uzdatnianie wody przemysłowej stosuje się także w celu polepszenia jakości wody kontaktującej się z wytworzonym produktem, np. półprzewodnikiem. W takich przypadkach niewłaściwa obróbka wody może powodować, że produkty będą wadliwe.

Uzdatnianie wody przemysłowej

W wielu przypadkach woda przemysłowa pochodząca z jednego procesu może być odpowiednia do ponownego wykorzystania w innym, jeżeli zostanie poddana odpowiedniej obróbce. Może to obniżyć koszty zużycia wody oraz energii, w związku z odzyskiem ciepła. Czysta woda jest niezbędna w wielu procesach produkcyjnych i uszlachetniających. Kamień, glony oraz inne zanieczyszczenia mogą tworzyć się lub rozwijać w tych systemach, co bardzo często ma negatywny wpływ na wiele procesów przemysłowych. W ofercie firmy Transhelsa znajdują się rozmaite środki dyspergujące do kotłów, biocydy, algicydy oraz wiele środków kontroli korozji i preparatów do chłodzenia wody procesowej

Kontrola parametrów wody przemysłowej

Czysta woda jest bardzo istotna dla wydajności wielu przemysłowych operacji. Procesy wolne od zanieczyszczeń pomagają obniżyć koszty energii, ponieważ umożliwiają wydajniejszą pracę sprzętu. Kondycjonowanie wody wymaga precyzji oraz wiedzy. Poza ofertą najlepszych produktów uzdatniających, Transhelsa zapewnia swoim klientom wsparcie na każdym etapie procesu technologicznego. Dotyczy to zarówno wdrożenia oraz kondycjonowania, jak i serwisowania. Dzięki kompleksowej obsłudze, możliwe jest uzyskanie najwyższej wydajności oraz wydłużenia żywotności wodnych instalacji przemysłowych. Transhelsa dostarcza klientom profesjonalne urządzenia filtrujące i pompy dozujące, zapewnia regularną dostawę niezbędnych środków chemicznych oraz oferuje okresowe wizyty serwisowe połączone z czyszczeniem instalacji i utrzymywaniem systemów w stanie pełnej równowagi.

Chcesz wiedzieć więcej na temat kondycjonowania wody oraz biocydów? Odwiedź naszą firmę Transhelsa Polska.