Strona główna » Blog » Czym są azotany? Dlaczego należy je likwidować z wody?

Usuwanie azotanów z wody

Czym są azotany? Dlaczego należy je likwidować z wody?

Azotany to substancje mające szkodliwy wpływ na zdrowie. Ograniczenie ich spożywania jest bardzo ważne. Okazuje się jednak, że czasem trudno ich uniknąć. Producenci żywności ukrywają je na etykietach pod często niezrozumiałymi nazwami. Poza tym, azotany znajdują się także w wodzie. Zanieczyszczenie pojawia się zwłaszcza wtedy, gdy w pobliżu studni głębinowej znajdują się pola uprawne nawożone przez rolników sztucznymi nawozami. Zanieczyścić wodę mogą również ścieki z wysypisk.

Pełna azotanów woda ze studni głębinowej jest niezwykle niebezpieczna

Dla zwiększenia bezpieczeństwa ludności w 1991 roku weszła w życie dyrektywa azotanowa. Jej głównym zadaniem jest ochrona wody przed zanieczyszczeniami pochodzącymi z rolnictwa. Dyrektywę tę podpisały państwa członkowskie Unii Europejskiej. Tym samym obiecały kontrolować stężenie azotanów w wodach otwartych oraz głębinowych.

Sprawdź poziom azotanów w wodzie

Warto również samodzielnie podjąć działania sprawdzające, jaki poziom azotanów ma woda, którą spożywamy. Jeśli okaże się on zbyt wysoki, należy szybko zadziałać. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji spożywania tych substancji.

Najlepszym sposobem na ich pozbycie się z wody jest stacja do usuwania azotanów polskiej marki Ecoperla, Ecoperla Nitratower.

One comment

  1. mientus says:

    Myślę, że obecność azotanów w wodzie to wciąż kiepsko nagłośniony problem, a przecież te związki potrafią być szkodliwe dla zdrowia. Plusem jest to, że coraz więcej firm zajmujących się uzdatnianiem wody posiada w swojej ofercie urządzenia, które pozwalają na skuteczną walkę z problemem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.