Nierzadko woda w kranie jest bardzo zanieczyszczona, posiada nieprzyjemny smak oraz zapach, a przede wszystkim charakteryzuje się dużą twardością. Jej użytkowanie może być wówczas bardzo niekorzystne dla zdrowia, a przede wszystkim szkodzić sprzętom AGD znajdującym się w domu. Jednak odpowiedni zmiękczacz wody może w dużym stopniu poprawić jej jakość.

Jak wybrać dobry zmiękczacz wody?

Domową staję zmiękczającą wybrać należy ostrożnie, mając na uwadze kilka istotnych czynników. Dotyczy to na przykład dobowego zużycia wody, a także maksymalnego natężenia tego zużycia. Zanim zmiękczanie wody zostanie przeprowadzone, warto również dokładnie ją przebadać. Dzięki temu będzie można lepiej dobrać wszystkie niezbędne filtry oraz prawidłowo je zamontować.

O tych urządzeniach przeczytasz na https://www.klarsan.pl/dom/zmiekczacze-wody/

Jak zbadać twardość wody?

Aby zbadać twardość wody, można zlecić jej analizę wyspecjalizowanej w tej dziedzinie firmie. Warto również we własnym zakresie zaobserwować, w jaki sposób woda wpływa a urządzenia obecne w domu. Przebarwienia na armaturze łazienkowej oraz kuchennej mogą wskazywać na wysokie stężenie niektórych związków, które usunąć mogą jedynie odpowiednie zmiękczacze wody. Kamień zazwyczaj zbiera się również w urządzeniach AGD, co może świadczyć o wysokim poziomie twardości. Najłatwiej zaobserwować można go w czajniku elektrycznym, ponieważ osadza się on na jego ściankach oraz na dnie.

Jak rozpoznać czy twarda woda jest w domu?

Oznaki twardości rozpoznać można również podczas mycia. Kąpiel w bardzo twardej wodzie może być niezbyt komfortowa, a także wysusza skórę i niszczy włosy, przyczyniając się do powstawania łupieżu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że wystarczy zaledwie milimetrowa warstwa kamienia na urządzeniach podłączanych do prądu, aby zwiększyć jego zużycie o nawet kilkadziesiąt procent. Pomóc może w tym dopiero odpowiednia stacja zmiękczająca. Tego typu rozwiązanie jest nie tylko praktyczne, ale również bardzo nowoczesne.