W ciągu ostatnich kilku lat znacząco wzrosło zainteresowanie zdrowym odżywianiem oraz naturalnym stylem życia. Nie może więc dziwić fakt, że także coraz częściej słyszy się o przewadze wody żywej nad martwą. Woda żywa, o której mówi się także woda alkaliczna ma zdecydowanie bardziej korzystny wpływ na cały organizm człowieka niż martwa.

Czym różni się woda żywa od wody martwej?

Woda żywa to taka woda, która na naszej planecie występuje zupełnie naturalnie, nie jest niczym zanieczyszczona i jest połączona z magnetyzmem ziemi. Niestety w dzisiejszych czasach otacza nas przede wszystkim woda martwa. To, co płynie z naszych kranów, co pijemy każdego dnia, a nawet to co określa się jako wodę mineralną jest w rzeczywistości martwą wodą, która jest zanieczyszczona różnymi substancjami lub po prostu dołączona od magnetyzmu Ziemi.

Dlaczego woda żywa jest lepsza?

Woda żywa ma niezwykle korzystny wpływ na ludzki organizm. Pomaga ona zwalczać wiele chorób, poprawia samopoczucie, obniża poziom cholesterolu i cukru we krwi. Woda martwa nie ma takich właściwości, a nawet może czasem nam szkodzić. Na szczęście wodę alkaliczną uzyskać można we własnym domu stosując między innymi wkład rewitalizujący polskiej marki Ecoperla Elixir lub popularne jonizatory wody.