Kołnierzowe filtry Cintropur dostarczane są w firmowym komplecie, dzięki czemu możliwe jest ich natychmiastowe zainstalowanie. Kołnierze powinny być zamontowane na kwadracie, który posiada dwa górne otwory wpisane w linię poziomą.

Elementy te są w pełni zgodne z obowiązującymi normami, dzięki czemu posiadają otwory o odpowiednich kształtach. W zależności od rodzaju, kołnierze wymagają zastosowania czterech lub ośmiu śrub. Wszystkie śruby powinny być dokręcone dokładnie, ale z umiarkowaną siłą.

Kilka ważnych rad

Dokładną szczelność pomiędzy przylgą instalacji oraz szyjką kołnierza, zapewnia odpowiednia uszczelka wysokiej jakości. Można ją opcjonalnie zakupić razem z filtrem, podobnie jak na przykład rozmaite wkłady Cintropur. Oba te produkty są powszechnie dostępne na rynku, dlatego nabycie ich nie stanowi żadnego problemu. Przy montażu należy również zastosować oryginalne złączki, które dostarczane są firmowo. Głowica filtra posiada specyficzny gwint metryczny, w związku z czym wykorzystanie innych przyłączy dostępnych na rynku może nie przynieść pożądanego efektu.

Pełna oferta filtrów Cintropur znajduje się na https://www.zestudni.pl/cintropur/

Co warto wiedzieć o montażu?

Nieco inaczej montaż wygląda w przypadku filtrów innych, niż kołnierzowe. Podczas instalacji stosowane są specjalne nakrętki do montażu, które muszą zostać przykręcone do głowicy. Za szczelność złączek gwintowanych odpowiadać mogą wszystkie popularne rodzaje komercyjnych produktów, jednak najbardziej zalecane jest zastosowanie specjalnej pasty. Ponownie konieczne jest wykorzystanie oryginalnych złączek dostarczanych firmowo, ponieważ gwint metryczny głowicy filtra również nie pozwala na wykorzystanie innych przyłączy. W przypadku wysokiego ciśnienia, polecane jest przykręcanie ich kluczem nasadowym. Podczas włączania ciśnienia wymagane jest dokładne sprawdzenie szczelności filtra, co daje gwarancje jego pełnej sprawności oraz funkcjonalności.