Filtry Honeywell to filtry narurowe, montowane w celu mechanicznej filtracji wody z zanieczyszczeń stałych, takich jak drobiny rdzy, strzępki konopi, ziarna piasku. Może być zainstalowany w dowolnym miejscu instalacji wodociągowej, w instalacjach domowych i przemysłowych ze stali, miedzi lub tworzyw. Jego zastosowaniem jest zarówno uzdatnianie wody do codziennego użytku, jak i ochrona urządzeń mających styczność z zanieczyszczoną wodą, w tym stacji uzdatniania wody lub systemów grzewczych.

Filtry Honeywell wykorzystują system płukania wstecznego, czyli oczyszczania filtra z zalegających na jego dnie zanieczyszczeń. Przezroczysta obudowa filtra umożliwia kontrolowanie stanu zalegania zanieczyszczeń. Płukanie wsteczne polega na oczyszczeniu wkładu filtra bez przerywania przepływu filtrowanej wody Może być wykonane manualnie lub automatem, po jego zainstalowaniu. Filtry Honeywell FK74C, FK06, FK74CS oraz FK06M posiadają wyposażenie w postaci regulatora ciśnienia, chroniącego instalację przed uszkodzeniami oraz zmniejszające zużycie wody.

Wkłady Honeywell wykonane są z wytrzymałej stalowej siateczki. Nie rdzewieją i są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dostępne są w różnych wariantach średnicy oraz mikronażu:

– wkład AF11S dostępny jest w wersji 20, 50, 100, 200, 300 i 500 mikronów

– wkład AF74 – w wersji 50, 100 i 200 mikronów

– wkład AS06- w wersji 50 i 100 mikronów

Regularne czyszczenie filtrów gwarantuje ich bezawaryjność i znaczną żywotność.