Zanieczyszczenia w wodzie to zmora każdego, kto korzysta z wód głębinowych. Niestety, w glebie jest wiele zanieczyszczeń, a wśród nich metale ciężkie. Dlaczego są one tak groźne i jak można się ich pozbyć?

Zagrożenie ze strony żelaza

Najgroźniejszym metalem ciężkim w wodzie zdaje się być żelazo. Niestety, jest to również metal, który występuje w wodzie najpowszechniej. Groźny jest z kilku względów, w tym ze względów zdrowotnych. Chodzi o to, że regularne spożywanie wody z żelazem grozi poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Jednakże  również mycie twarzy i ciała taką wodą może być niebezpieczne.

Niemniej jednak, problemy zdrowotne to nie wszystko. Również zniszczenia, jakie zostawia za sobą żelazo są nie do zaakceptowania. Odżelaziacz wody zapobiega między innymi doszczętnemu zniszczeniu wanny czy też kabiny prysznicowej. Odżelaziacze wody wysokiej jakości są dostępne na https://www.ultrafiltracja.pl/pl/c/Odzelaziacze/74

Przemysł – oczyszczanie wody

Jak się okazuje, woda oczyszcza jest nie tylko w naszych domach, ale również w przemyśle. Rzecz w tym, że także w fabrykach obecne są przeważnie odżelaziacze wody. Bez dwóch zdań, dla wielu osób jest to mocno zaskakujące. Rzecz w tym, że przecież na przykład bakterie nie są raczej żadnym zagrożeniem dla przemysłu. Nie powodują one zniszczenia maszyn, a woda przemysłowa nie jest przeznaczona do picia. Jednakże, usuwanie żelaza jest przeprowadzane w fabrykach, bo woda z żelazem jak wspomniano niszczy sprzęty. Nie tylko może zniszczyć wannę, ale również zaawansowaną i drogą maszynę przemysłową.

Pomimo, że cel odżelaziaczy wody jest zawsze taki sam, to nie zawsze są one identyczne. Chodzi o to, że w przemyśle odżelaziacz wody wygląda inaczej i działa inaczej. Przede wszystkim, działa on w oparciu o chlor wiążący żelazo. W przypadku odżelaziacza domowego zamiast chloru występuje w zasadzie zawsze tlen, który jest w tym względzie równie skuteczny