Dezynfekcja wody to bez wątpienia jedno z największych wyzwań, z jakimi przyszło nas się zmierzyć w XXI wieku. Nawet woda powierzchniowa pozyskiwana ze źródeł infiltracyjnych powinna być poddawana specjalistycznym zabiegom dezynfekcyjnym, aby mogła być zdatna do spożycia.

Promieniowanie UV sposobem na czystą wodę

Promieniowanie UV emitowane przez specjalistyczne lampy zabija bakterie w wodzie i sprawia, że staje się ona w 99% wolna od wszelkich groźnych wirusów i drobnoustrojów. Nawet sterylizacja wody ze studni musi odbywać się za pomocą specjalistycznych urządzeń.

Najważniejsze zalety procesu dezynfekcji lampami UV

Dezynfekcja za pomocą specjalistycznych lamp UV jest nie tylko procesem bardzo efektywnym i skutecznym, ale również bardzo szybkim. Ponadto należy wiedzieć, że nie zostawia on żadnych produktów ubocznych. Promieniowanie UV pozwala pozbyć się wszystkich tych bakterii, które są odporne na działanie chemikaliów. Każdy musi wiedzieć, że lampy UV nie zmieniają ani zapachu, ani smaku wody po jej uzdatnieniu. Wpływają jednak pozytywnie na jej przejrzystość znacznie ją polepszając.

Bardzo istotny jest również fakt, że wszystkie urządzenia służące do dezynfekcji wody są niewielkich rozmiarów i są praktycznie bezobsługowe, a także niedrogie w eksploatacji.