Strona główna » Blog » Wyjątkowa metoda dezynfekcji wody ze studni. Sprawdź co to!

Promieniowanie UV w lampach bakteriobójczych

Wyjątkowa metoda dezynfekcji wody ze studni. Sprawdź co to!

Dezynfekcja wody to bez wątpienia jedno z największych wyzwań, z jakimi przyszło nas się zmierzyć w XXI wieku. Nawet woda powierzchniowa pozyskiwana ze źródeł infiltracyjnych powinna być poddawana specjalistycznym zabiegom dezynfekcyjnym, aby mogła być zdatna do spożycia.

Promieniowanie UV sposobem na czystą wodę

Promieniowanie UV emitowane przez specjalistyczne lampy zabija bakterie w wodzie i sprawia, że staje się ona w 99% wolna od wszelkich groźnych wirusów i drobnoustrojów. Nawet sterylizacja wody ze studni musi odbywać się za pomocą specjalistycznych urządzeń.

Najważniejsze zalety procesu dezynfekcji lampami UV

Dezynfekcja za pomocą specjalistycznych lamp UV jest nie tylko procesem bardzo efektywnym i skutecznym, ale również bardzo szybkim. Ponadto należy wiedzieć, że nie zostawia on żadnych produktów ubocznych. Promieniowanie UV pozwala pozbyć się wszystkich tych bakterii, które są odporne na działanie chemikaliów. Każdy musi wiedzieć, że lampy UV nie zmieniają ani zapachu, ani smaku wody po jej uzdatnieniu. Wpływają jednak pozytywnie na jej przejrzystość znacznie ją polepszając.

Bardzo istotny jest również fakt, że wszystkie urządzenia służące do dezynfekcji wody są niewielkich rozmiarów i są praktycznie bezobsługowe, a także niedrogie w eksploatacji.

2 comments

  1. miodek says:

    Właściwie od kiedy tylko przeprowadziliśmy się na wieś i zaczęliśmy korzystać z wody ze studni, obawiam się oto, że mogą się w niej znajdować bakterie. Co prawda regularnie robimy badania i na razie wszystko jest okej, ale w każdej chwili sytuacja może ulec zmianie. Własne ostatnio znalazłam trochę informacji na temat lamp bakteriobójczych. To chyba będzie dobra ochrona. Czy ktoś, kto ma takie urządzenie mógłby się wypowiedzieć w tym temacie?

    • Połecki says:

      Lampy to świetne, nieinwazyjne rozwiązanie do takiej wody. Ale nie ma co oszczędzać – chodzi o Twoje zdrowie. Jest wiele propozycji na rynku, które są bardzo solidne, zabezpieczone przed awariami i brakami prądu. Sklep zestudni.pl oferuje szeroki wybór lamp UV 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.