Użytkowanie wody ze studni wiąże się najczęściej z różnego rodzaju zanieczyszczeniami, których trzeba koniecznie się pozbyć. W przeciwnym razie woda nie jest zdatna do picia, a tym bardziej do przygotowywania jakichkolwiek potraw. Jednym z rozwiązań, które sprawdzi się w każdym gospodarstwie domowym niezależnie od wielkości, jest stacja wielofunkcyjna.

Czym jest stacja wielofunkcyjna?

Najprościej rzecz ujmując stacja wielofunkcyjna jest filtrem, który należy założyć bezpośrednio przy wejściu wody do budynku. Urządzenie to sprawdzi się w oczyszczaniu wody studziennej. Jednym z popularniejszych modeli jest stacja polskiej marki z serii Ecoperla Multitower. Przy jego pomocy można z łatwością usunąć większość zanieczyszczeń, do których należą między innymi: żelazo, amoniak, mangan, wysoki stopień twardości wody czy związki organiczne.

Stacje mogą zostać wykorzystane zarówno w domostwach, jak i miejscach publicznych czy zakładach, przedsiębiorstwach korzystających z własnego ujęcia.

Eksperci marki Ecoperla dbają nie tylko o najwyższą jakość komponentów, lecz również o korzystne warunki gwarancyjne oraz wsparcie techniczne dla swoich Klientów. Stacje wielofunkcyjne polskiej marki z serii Ecoperla Multitower są objęte aż 10-letnią gwarancją, co świadczy o najwyższej jakości i sprawności urządzeń.

Więcej informacji o Ecoperla Multitower tutaj: https://www.filtry-do-wody.info/produkt/stacja-wielofunkcyjna-ecoperla-multitower-l/

Korzyści z założenia stacji wielofunkcyjnej

Woda ze studni, z której korzysta się przeważnie na terenach wiejskich, jest bardzo zanieczyszczona. Najczęściej jest to związane z nieodpowiednim uszczelnieniem studni, do której przedostają się wszelkiej maści zanieczyszczenia z domostw.

Warto również wspomnieć, że woda studzienna może stanowić zagrożenie dla życia. Związane jest to z występowaniem bakterii, wirusów i grzybów.

Stacje wielofunkcyjne bardzo dobrze radzą sobie z całym szeregiem zanieczyszczeń chemicznych. Dzięki temu przede wszystkim poprawia się komfort użytkowania wody, a instalacje i AGD są mniej narażone na awarie. To wydajny i o wiele bardziej ekonomiczny sposób, niż stosowanie kilku urządzeń filtracyjnych. Warto jednak pamiętać, że aby stacja wielofunkcyjna mogła zostać zastosowana, muszą zaistnieć odpowiednie warunki.