Strona główna » Blog » Stacja wielofunkcyjna – jak działa? Po co ją montować?

stacja wielofunkcyjna Ecoperla Multitower

Stacja wielofunkcyjna – jak działa? Po co ją montować?

Użytkowanie wody ze studni wiąże się najczęściej z różnego rodzaju zanieczyszczeniami, których trzeba koniecznie się pozbyć. W przeciwnym razie woda nie jest zdatna do picia, a tym bardziej do przygotowywania jakichkolwiek potraw. Jednym z rozwiązań, które sprawdzi się w każdym gospodarstwie domowym niezależnie od wielkości, jest stacja wielofunkcyjna.

Czym jest stacja wielofunkcyjna?

Najprościej rzecz ujmując stacja wielofunkcyjna jest filtrem, który należy założyć bezpośrednio przy wejściu wody do budynku. Urządzenie to sprawdzi się w oczyszczaniu wody studziennej. Jednym z popularniejszych modeli jest Ecoperla Multitower. Przy jego pomocy można z łatwością usunąć większość zanieczyszczeń, do których należą między innymi: żelazo, amoniak, mangan czy inne związki organiczne.

Stacje mogą zostać wykorzystane zarówno w domostwach, jak i miejscach publicznych czy zakładach pracy.

Korzyści z założenia stacji wielofunkcyjnej

Woda ze studni, z której korzysta się przeważnie na terenach wiejskich, jest bardzo zanieczyszczona. Najczęściej jest to związane z nieodpowiednim uszczelnieniem studni, do której przedostają się wszelkiej maści zanieczyszczenia z domostw. Warto również wspomnieć, że woda studzienna może stanowić zagrożenie dla życia. Związane jest to z występowaniem bakterii, wirusów i grzybów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.