Strona główna » Blog » Żelazo i mangan w wodzie! Jak poradzić sobie z tymi substancjami?

skuteczne usuwanie żelaza i manganu z własnego ujęcia

Żelazo i mangan w wodzie! Jak poradzić sobie z tymi substancjami?

Żelazo i mangan występują bardzo często w wodach podziemnych, niestety powodują zmianę barwy wody na żółtą, mają wpływ również na jej smak oraz zapach. Ogólnie negatywnie wpływają na nasze zdrowie oraz urządzenia AGD.

Jak się pozbyć nadmiaru żelaza z wody?

Woda ze studni musi być przebadana, pamiętajmy o tym, jeśli mamy prywatne ujście. Warto zlecić kompleksową analizę fizykochemiczną wody oraz pod kątem występowania bakterii.

Jeżeli chodzi o przyczynę nadmiaru związków żelaza i manganu w wodzie, to źródła są różne, chociaż najczęściej jest to związane z roztapianiem się skał.

Żelazo i mangan w wodzie mogą powodować różnego rodzaju dolegliwości typu problemy z żołądkiem, podrażnienie skóry, przebarwienia itp. Ponadto żelazo powoduje wiele kłopotów pod względem technicznym, a także sprawia, że użytkowanie wody staje się bardzo niekomfortowe. Warto szybko reagować, jeśli zauważymy, że w wodzie jest nadmiar żelaza.

Jak zmniejszyć ilość żelaza w wodzie?

Dobrym rozwiązaniem jest urządzenie o nazwie Ecoperla Sanitower, ono jest wykonane z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Jest dość proste, ale jednocześnie bardzo skuteczne, utlenia związki żelaza i manganu, dzięki temu otrzymujemy czystą, smaczną i zdrową wodę.

Nie bagatelizuj żelaza i manganu w wodzie!

Nie należy bagatelizować problemu, nadmiar żelaza w wodzie nie jest korzystny zarówno dla naszego zdrowia, jak i dla naszych sprzętów AGD oraz armatury. Odpowiedni odżelaziacz usunie z wody związki żelaza.

Dowiedz się więcej o Ecoperla Sanitower na: https://www.filtry-do-wody.info/produkt/odzelaziacz-i-odmanganiacz-ecoperla-sanitower-l/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.