Żelazo i mangan występują bardzo często w wodach podziemnych, niestety powodują zmianę barwy wody na żółtą, mają wpływ również na jej smak oraz zapach. Ogólnie negatywnie wpływają na nasze zdrowie oraz urządzenia AGD.

Jak się pozbyć nadmiaru żelaza z wody?

Woda ze studni musi być przebadana, pamiętajmy o tym, jeśli mamy prywatne ujście. Warto zlecić kompleksową analizę fizykochemiczną wody oraz pod kątem występowania bakterii.

Jeżeli chodzi o przyczynę nadmiaru związków żelaza i manganu w wodzie, to źródła są różne, chociaż najczęściej jest to związane z roztapianiem się skał.

Żelazo i mangan w wodzie mogą powodować różnego rodzaju dolegliwości typu problemy z żołądkiem, podrażnienie skóry, przebarwienia itp. Ponadto żelazo powoduje wiele kłopotów pod względem technicznym, a także sprawia, że użytkowanie wody staje się bardzo niekomfortowe. Warto szybko reagować, jeśli zauważymy, że w wodzie jest nadmiar żelaza.

Jak zmniejszyć ilość żelaza w wodzie?

Dobrym rozwiązaniem jest stacja uzdatniania polskiej marki z serii Ecoperla Sanitower. Jest wykonane z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Jest dość proste, ale jednocześnie bardzo skuteczne, utlenia związki żelaza i manganu, dzięki temu otrzymujemy czystą, smaczną i zdrową wodę.

Eksperci marki Ecoperla dbają nie tylko o najwyższą jakość komponentów, lecz również o korzystne warunki gwarancyjne oraz wsparcie techniczne dla swoich Klientów. Stacje Ecoperla Sanitower są objęte aż 10-letnią gwarancją, co świadczy o najwyższej jakości i sprawności urządzeń.

Nie bagatelizuj żelaza i manganu w wodzie!

Nie należy bagatelizować problemu, nadmiar żelaza w wodzie nie jest korzystny zarówno dla naszego zdrowia, jak i dla naszych sprzętów AGD oraz armatury. Odpowiedni odżelaziacz usunie z wody związki żelaza.

Dowiedz się więcej o Ecoperla Sanitower na: https://www.filtry-do-wody.info/produkt/odzelaziacz-i-odmanganiacz-ecoperla-sanitower-l/