Poznaj już dziś produkt pretendujący do miana bestselleru roku 2017. Ecoperla Profine Zero to odwrócona osmoza, która zaskakuje i zachwyca zarówno specjalistów z branży uzdatniania wody, jak też zwykłych użytkowników. Zobacz, co tym razem przygotowała polska marka Ecoperla.

Polska marka Ecoperla znów daje ciekawą propozycję godną uwagi. Ecoperla Profine Zero to jeden z najmniejszych dostępnych obecnie na rynku systemów odwróconej osmozy. Urządzenie zostało w całości wyprodukowane we Włoszech i jest sygnowane marką Ecoperla ze względu na swoją jakość wykonania, komponenty, wydajność oraz kompaktowość.

Zero hałasu

Ecoperla Profine Zero to odwrócona osmoza inna niż wszystkie.

 • Aby działać nie potrzebuje żadnego urządzenia podnoszącego ciśnienie
 • Nie potrzebuje zewnętrznego zbiornika do przechowywania wody
 • Nie ma jednostki sterującej
 • Działa bez zasilania za pomocą prądu
 • Nie hałasuje

Obecność tego urządzenia w domu jest niemal niezauważalna i niesłyszalna, a efekt filtracji pozostaje na najwyższym poziomie.

Zero problemu z wymianą wkładów

Ecoperla Profine Zero można uznać za produkt praktycznie bezproblemowy. Przede wszystkim jest to małe urządzenie i już w pierwszej chwili użytkownik może się zdziwić, że instalacja opiera się na podłączeniu wejścia wody surowej, wyjścia wody filtrowanej oraz odrzutu do kanalizacji – to wszystko.

Równie prosta jest wymiana wkładów oraz membran osmotycznych. Wszystkie mają specjalny mechanizm, tzw. twist. Wystarczy przekręcić wkład, wyjąć i przykręcić nowy. Potem Ecoperla Profine Zero jest znów gotowa do filtracji wody. Wszystkie komponenty zostały ukryte pod pokrywą magnetyczną. Tak łatwy dostęp do części oraz brak potrzeby stosowania narzędzi czynią tą odwróconą osmozę produktem bardzo wygodnym w procesie użytkowania.

Dodatkowo Ecoperla Profine Zero posiada zawór zwrotny, a to sprawia, że przed wymianą wkładów nie trzeba zakręcać dopływu wody do urządzenia. Zamykanie jakichkolwiek zaworów także jest w tym przypadku zbędne.

Najwyższa wydajność w najmniejszym systemie odwróconej osmozy pod zlew

Tutaj warto wymienić kilka cech szczególnych odwróconej osmozy Ecoperla Profine Zero:

 • 2 membrany osmotyczne o łącznej wydajności 300 GPD
 • W etapie końcowym membrana ultrafiltracyjna o dokładności 0,1 mikrona
 • Odrzut wody tylko na poziomie 1:2 (1 litr czystej wody: 2 litry odrzutu)
 • Pobór wody z prędkością 3 litrów na minutę
 • Dynamiczny zbiornik ciśnieniowy o pojemności 3,5 litra
 • Napełnienie dynamicznego zbiornika ciśnieniowego to tylko 8,5 minuty

Przewidywana świetlana przyszłość

Podsumowując można powiedzieć, że odwrócona osmoza Ecoperla Profine Zero to produkt z wyższej półki dla użytkowników, którzy oczekują od filtrów kuchennych czegoś więcej. Ten produkt zachwyca swoim kształtem, wymiarami, ale też tym, co kryje wewnątrz. Wiele osób mówi o tym urządzeniu w kontekście produktu przyszłości. Można sądzić, że producenci wszystkich filtrów kuchennych będą dążyć do uzyskania właśnie takich cech, a tymczasem idealny produkt można mieć już dziś.