Strona główna » Blog » Czy trzeba obawiać się bakterii żelazowych w wodzie ze studni?

odżelaziacz wody w gospodarstwie domowym

Czy trzeba obawiać się bakterii żelazowych w wodzie ze studni?

Żelazo można znaleźć w wielu postaciach chemicznych. Ze względu na różnorodność czynników środowiskowych, jego ostateczna obecność zależy od specyfiki postaci oraz materiału geologicznego.

Obserwowanie różnych zjawisk chemicznych zachodzących w strukturze wody pozwala jednak stwierdzić, czy zawiera ona zbyt dużo żelaza. Jeśli równowaga chemiczna cieczy jest załamana, cząstki żelaza mogą wytrącać się z niej. Jest to związane z wieloma zagrożeniami dla instalacji wodociągowych w wielu domach, ponieważ prowadzi do zablokowania i zatkania rurociągów hydraulicznych warstwami osadzonego żelaza.

Bakterie żelazowe – następstwo żelaza w wodzie

Prawdziwym zagrożeniem dla zdrowia są żelazne bakterie, które mogą rozwijać się w przyjaznym środowisku bardzo szybko. Miejsce to może być właśnie zanieczyszczoną instalacją. Żelazo ma również duży wpływ na zapach i smak wody, co już jest odczuwane przy stosunkowo niewielkim przekroczeniu dopuszczalnej normy w wodzie.

Czym charakteryzuje się zażelaziona woda?

Charakteryzuje się metalicznym posmakiem, co czyni go bardzo nieprzyjemnym. Nadmiar żelaza pozostawia plamy na powierzchni, które są bardzo trudne do usunięcia. Dotyczy to zarówno ścian muszli klozetowej, jak i wanien lub zlewozmywaków. Obejmują one brązowo-pomarańczowe plamy, z którymi nawet najlepsze detergenty nie mogą sobie radzić.

Najlepszy sposób na żelazo w wodzie

Jedynym rozwiązaniem jest usuwanie żelaza. W tym procesie stosuje się różne odżelaziacze wody. Wybór odpowiedniego sposobu uzdatniania powinien być poprzedzony konsultacją z odpowiednią firmą, która będzie w stanie najlepiej wybrać typ złoża dla poszczególnych parametrów wody.

Odżelaziacz wody jest na szczęście bardzo skutecznym urządzeniem, dzięki czemu można szybko zacząć usuwać negatywne skutki obecności żelaza. Wybierając tego typu urządzenie, można zastanowić się nad sprzętem z serii markowych filtrów wody Ecoperla, gwarantujących wysoką funkcjonalność. Wśród nich warto wymienić klasyczny odżelaziacz wody jak Ecoperla Ironitower oraz odżelaziacz wody z komorą sprężonego powietrza – Ecoperla Oxytower.

Odżelaziacze wody wysokiej jakości znajdziesz na: https://www.filtry-do-wody.info/sklep/odzelaziacze-wody/

One comment

  1. czekajło says:

    Ecoperla Elixir wydaje się o wiele ciekawszym rozwiązaniem od zwykłych wkładów mineralizujących. Podoba mi się to urządzenie oraz sposób jego działania. Dużo czytałam o tym, że woda o wyższym pH jest lepiej przyswajana przez organizm. Mam nadzieję, że ten wkład rewitalizujący dobrze się u mnie sprawdzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.