Żelazo można znaleźć w wielu postaciach chemicznych. Ze względu na różnorodność czynników środowiskowych, jego ostateczna obecność zależy od specyfiki postaci oraz materiału geologicznego.

Obserwowanie różnych zjawisk chemicznych zachodzących w strukturze wody pozwala jednak stwierdzić, czy zawiera ona zbyt dużo żelaza. Jeśli równowaga chemiczna cieczy jest załamana, cząstki żelaza mogą wytrącać się z niej. Jest to związane z wieloma zagrożeniami dla instalacji wodociągowych w wielu domach, ponieważ prowadzi do zablokowania i zatkania rurociągów hydraulicznych warstwami osadzonego żelaza.

Bakterie żelazowe – następstwo żelaza w wodzie

Prawdziwym zagrożeniem dla zdrowia są żelazne bakterie, które mogą rozwijać się w przyjaznym środowisku bardzo szybko. Miejsce to może być właśnie zanieczyszczoną instalacją. Żelazo ma również duży wpływ na zapach i smak wody, co już jest odczuwane przy stosunkowo niewielkim przekroczeniu dopuszczalnej normy w wodzie.

Czym charakteryzuje się zażelaziona woda?

Charakteryzuje się metalicznym posmakiem, co czyni go bardzo nieprzyjemnym. Nadmiar żelaza pozostawia plamy na powierzchni, które są bardzo trudne do usunięcia. Dotyczy to zarówno ścian muszli klozetowej, jak i wanien lub zlewozmywaków. Obejmują one brązowo-pomarańczowe plamy, z którymi nawet najlepsze detergenty nie mogą sobie radzić.

Najlepszy sposób na żelazo w wodzie

Jedynym rozwiązaniem jest usuwanie żelaza. W tym procesie stosuje się różne odżelaziacze wody. Wybór odpowiedniego sposobu uzdatniania powinien być poprzedzony konsultacją z odpowiednią firmą, która będzie w stanie najlepiej wybrać typ złoża dla poszczególnych parametrów wody.

Odżelaziacz wody jest na szczęście bardzo skutecznym urządzeniem, dzięki czemu można szybko zacząć usuwać negatywne skutki obecności żelaza. Wybierając tego typu urządzenie, można zastanowić się nad sprzętem z serii filtrów polskiej marki Ecoperla, gwarantujących wysoką funkcjonalność. Wśród nich warto wymienić klasyczny odżelaziacz wody jak Ecoperla Ironitower oraz odżelaziacz wody z komorą sprężonego powietrza – Ecoperla Oxytower.

Eksperci marki Ecoperla dbają nie tylko o najwyższą jakość komponentów, lecz również o korzystne warunki gwarancyjne oraz wsparcie techniczne dla swoich Klientów. Odżelaziacze wody marki Ecoperla są objęte aż 10-letnią gwarancją, co świadczy o najwyższej jakości i sprawności urządzeń.

Odżelaziacze wody wysokiej jakości znajdziesz na: https://www.filtry-do-wody.info/sklep/odzelaziacze-wody/