Mycie włosów w twardej wodzie bardzo negatywnie na nie wpływa. Bardzo szybko mogą one stać się szorstkie i sztywne, a przy tym wyjątkowo źle się układają. Trudność sprawia również odpowiednie nawilżenie, w związku z czym konieczne jest nakładanie niemałych ilości odżywek nawilżających oraz zmiękczających. Mogą one jednak sprawiać że włosy zaczynają szybciej się przetłuszczać.

Warto zastosować zmiękczacz wody, ponieważ zbyt duża jej twardość przyczynia się również do wypadania włosów oraz powstawania łupieżu. Jest to naturalnym wynikiem przesuszenia oraz występowania podrażnień na skórze głowy. Włosy stają się wówczas słabo odżywione, kiepsko wyglądają i są matowe.

Dlaczego warto zmiękczać wodę?

Zmiękczanie wody warto zastosować również ze względu na cerę. Na kontakt z twardą wodą bardzo negatywnie reaguje wyjątkowo wrażliwa skóra, na przykład tłusta lub trądzikowa. Twarda woda wpływa na rozszerzenie naczyń włosowatych, które widoczne są pod skórą. Może to prowadzić do powstawania rumieni oraz pieczenia policzków. Przy wyjątkowo delikatnej cerze problemem jest dodatkowe podkreślenie wszystkich jej mankamentów. Naskórek łatwo ulega wysuszeniu i złuszczaniu, a obecność soli wapniowych i magnezowych podrażnia gruczoły łojowe. Wówczas wytwarzają one jeszcze więcej sebum, a skóra staje się tłusta i świecąca. W takim stanie bardzo łatwo o kolejne wypryski i powstawanie nowych niedoskonałości.

Co jeszcze powoduje twarda woda? Przeczytaj na http://www.zmiekczacze.com/

Miękka woda to wiele korzyści dla domu i urody

Pozbycie się tych problemów gwarantują przede wszystkim zmiękczacze wody. Do popularnych rozwiązań należy również założenie odpowiedniego filtru, na przykład pod prysznicem lub w kranie. Twarz i włosy można tez myć przy pomocy wody wcześniej przegotowanej, co może poprawić ich kondycję. Inną opcją jest zakup wody destylowanej lub demineralizowanej, które sprzedawane są w wielu drogeriach i innych sklepach. Tego typu wody nie wysuszają skóry, a włosy są dzięki nim błyszczące i miękkie.