Jeśli już od jakiegoś czasu posiadasz w domu stację uzdatniania wody na pewno zastanawia Cię, czy trzeba o nią jakoś zadbać lub wykonać przegląd? W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jakie czynności związane z pielęgnacją urządzenia filtracyjnego można wykonać samodzielnie.

Okresowy przegląd i czynności serwisowe są niebywale ważne w przypadku każdego urządzenia filtracyjnego. Dzięki temu zakupiony przez nas niegdyś produkt jest w stanie zachować pełną wydajność, jest mniej narażony na wystąpienie awarii, filtruje wodę w sposób higieniczny.

Samodzielna pielęgnacja filtra wody wcale nie musi być uciążliwa i czasochłonna. Najlepszym dowodem na to stwierdzenie są nowe produkty polskiej marki Ecoperla, które bardzo usprawniają cały proces, a w dodatku zapewniają oczekiwane efekty.

Do czego służą nowe produkty polskiej marki Ecoperla?

Ecoperla Antidotum jest produktem przeznaczonym wyłącznie do stosowania przez właścicieli zmiękczaczy wody. Należy go dozować w celu usunięcia ze złoża zalegających na nim metali ciężkich.

Żelazo, mangan oraz podobne substancje to dość powszechny problem właścicieli zmiękczaczy wody i występuje niezależnie od użytkowanego ujęcia.

Metale wytrącają się z wody surowej i osadzają na żywicy podczas filtracji. Udowodniono, że pozbawiają złoże filtracyjne właściwości, przez co dochodzi do gorszych efektów zmiękczania wody, a samą żywicę trzeba częściej wymieniać.

Zastosowanie Ecoperla Antidotum sukcesywnie eliminuje ten problem. Po aplikacji preparat trafia na złoże, a związki w nim zawarte skutecznie usuwają żelazo i mangan na dobre.

Ecoperla Antibacter to druga nowość. Ten płyn dezynfekujący można stosować do praktycznie każdego urządzenia filtracyjnego. Celem jego użycia jest dokładne oczyszczenie wnętrza urządzenia oraz ochrona przed mikroorganizmami.

Jak wygląda stosowanie Ecoperla Antidotum i Ecoperla Antibacter?

Stosowanie Ecoperla Antibacter oraz Ecoperla Antidotum jest bardzo łatwe, ponieważ ilości środków zostały już odmierzone. Wystarczy więc zaaplikować całą zawartość buteleczki do wnętrza urządzenia, odczekać chwilę, a następnie uruchomić płukanie filtra wodą.

W przypadku stosowania Ecoperla Antibacter można dowiedzieć się więcej na temat dozowania oraz częstotliwości stosowania, wczytując się w instrukcje obsługi producenta danego filtra wody.

Preparaty należy zastosować w podanych poniżej sytuacjach:

Zmiękczacze wody

W przypadku zmiękczaczy wody warto zastosować oba preparaty. Dzięki temu można uzyskać optymalne efekty związane z oczyszczaniem urządzenia i poprawą jego wydajności.

Ecoperla Antidotum i Ecoperla Antibacter należy stosować naprzemiennie co pół roku.

Wszystkie urządzenia filtracyjne

Do wszystkich urządzeń filtracyjnych został przeznaczony płyn dezynfekujący Ecoperla Antibacter. W niektórych sytuacjach należy go zastosować natychmiast, w innych profilaktycznie.

Profilaktycznie:

  • Podczas serwisu zmiękczacza wody
  • Przed wymianą rocznego zestawu wkładów w odwróconej osmozie

Natychmiastowo:

  • W przypadku wystąpienia niewielkiego skażenia instalacji
  • Gdy filtrowana woda charakteryzuje się nietypowym smakiem i zapachem, pomimo wymiany wkładów na nowe
  • Kiedy użytkownicy chcą na nowo zacząć filtrować wodę urządzeniem, które długo pozostawało nieużywane

Pielęgnacja filtra wody – to się opłaca

Omawiane w artykule preparaty do pielęgnacji filtrów wody znajdziesz w dobrych sklepach stacjonarnych i internetowych z produktami do uzdatniania wody. Cena Ecoperla Antibacter i Ecoperla Antidotum wcale nie jest wygórowana, ponieważ średnio wynosi około 20-30 złotych. Oszczędności, które można poczynić stosując regularna konserwację jest o wiele wyższe. Nie wspominając już o kwestiach związanych z bezpieczeństwem oraz higieną filtracji wody.