Strona główna » Blog » Poznaj sposób działania Ecoperla Oxytower

Ecoperla Oxytower - odżelaziacz i odmanganiacz z komorą sprężonego powietrza

Poznaj sposób działania Ecoperla Oxytower

Ecoperla to polska marka, która szybko osiągnęła dobrą pozycję w branży uzdatniania wody. Jej propozycje są doceniane ze względu na solidne wykonanie, zastosowanie wysokiej jakości komponentów oraz niskie koszty eksploatacji. Te wszystkie cechy posiada też najnowszy produkt – odżelaziacz i odmanganiacz z komorą sprężonego powietrza Ecoperla Oxytower.

Ecoperla Oxytower nie jest pierwszym odżelaziaczem i odmanganiaczem w ofercie polskiej marki, jednak jest urządzeniem wyjątkowym. To ukłon w stronę właścicieli własnych ujęć, którzy mają przekroczenia żelaza i/lub manganu w wodzie, a w dodatku woda ma nieprzyjemny zapach powodowany siarkowodorem.

To dobre rozwiązanie, jeśli zużycie wody nie jest duże, odczyn pH nie jest niższy niż 7,5. Ta propozycja z całą pewnością spodoba się osobom, które nie mają warunków na montaż klasycznych urządzeń wykorzystujących do działania hydrofor ocynkowany.

Takie urządzenie może tez uratować sprawę, jeśli w gospodarstwie domowym już działa hydrofor przeponowy. Ecoperla Oxytower bez najmniejszych problemów współpracuje z takimi zbiornikami ciśnieniowymi.

Można go też wykorzystać zamiast stacji wielofunkcyjnej. Niektórym zależy na usuwaniu żelaza i manganu bez redukcji stopnia twardości wody.

Wstępne napowietrzanie wody

Wielu mogłoby się zapytać jak właściwie działa Ecoperla Oxytower, skoro nie potrzebuje chemii do regeneracji, ale z drugiej strony nie wykorzystuje też zbiornika ocynkowanego.

Woda jest napowietrzana w specjalnie opracowanej komorze sprężonego powietrza. Jest to komponent, który został zamontowany zaraz za głowicą sterującą. Stanowi zastępstwo dla zwężki napowietrzającej i hydrofora.

Na tym etapie woda jest uzupełniana w tlen, który bierze udział w późniejszej reakcji utleniania. Oprócz tego w komorze sprężonego powietrza jest eliminowany siarkowodór.

Co po napowietrzaniu wody?

Po napowietrzaniu wody ta jest kierowana na złoże. W Ecoperla Oxytower zastosowano bardzo wydajne złoże Birm. Jest to trwały, powoli wytracający swoje właściwości katalizator reakcji między tlenem, a rozpuszczonymi w wodzie związkami żelaza i manganu.

W wyniku reakcji powstają nierozpuszczalne cząsteczki żelaza i manganu. W takiej formie pozostają na złożu, a do użytkownika odprowadzana jest czysta woda.

Jak przebiega regeneracja?

Złoże doskonale absorbuje zanieczyszczenia obecne w wodzie, jednak powierzchnia jest ograniczona. Z tego powodu niezbędnym procesem jest regeneracja. W Ecoperla Oxytower ten proces przebiega automatycznie co określoną liczbę dni. Najczęściej od 1 do 5, choć nie jest to regułą. To kwestia uzależniona od jakości i zużycia wody.

Regeneracja w odżelaziaczu i odmanganiaczu Ecoperla Oxytower przebiega w trzech etapach. Najpierw z komory spuszczane jest powietrze. W kolejnym etapie złoże podlega intensywnemu płukaniu samą wodą, a  popłuczyny są odprowadzane do kanalizacji. Potem poduszka jest napełniana sprężonym powietrzem, a złoże delikatnie układane.

Doskonała kontrola pracy

Procesem pracy i regeneracji kieruje głowica sterująca. W Ecoperla Oxytower zastosowano jeden z najbardziej niezawodnych modeli. Jest to zawór produkcji amerykańskiej. Jego projektem i wytwarzaniem zajmuje się lider w branży uzdatniania wody – firma Clack.

Najważniejszą cechą zdaje się być to, że w razie wystąpienia takiej potrzeby komponent można bez trudu serwisować. Oprócz tego panel jest bardzo intuicyjny w obsłudze, a najważniejsze informacje zaprezentowane w bardzo czytelny sposób na podświetlanym ekranie. Istnieje możliwość diagnostyki i wyświetlenia pracy zaworu.

Warto podkreślić, że nie tylko głowica sterująca jest wysokiej jakości. Wszystkie komponenty powstają w najlepszych europejskich i amerykańskich fabrykach. Każdy element jest wyrabiany z największą precyzją, a o niskie koszty eksploatacji dba Ecoperla Smart System.

10 lat gwarancji

Eksperci marki Ecoperla dbają nie tylko o najwyższą jakość komponentów, lecz również o korzystne warunki gwarancyjne oraz wsparcie techniczne dla swoich Klientów. Stacja uzdatniania Ecoperla Oxytower jest objęta aż 10-letnią gwarancją, co świadczy o najwyższej jakości i sprawności urządzeń.

Ecoperla Oxytower – zdecydowanie się wyróżnia!

Odżelaziacz i odmanganiacz z komorą sprężonego powietrza Ecoperla Oxytower nie jest co prawda produktem, który można zastosować w każdych warunkach lecz na pewno znajdzie wielu zwolenników.

Na rynku nadal nie ma zbyt wielu tak innowacyjnych produktów do usuwania żelaza i manganu, a do zakupu akurat tego urządzenia zachęca wysoka jakość oraz bardzo niskie koszty użytkowania. To z pewnością jeden z ciekawszych sposobów na pozbycie się z wody trzech problemów jednocześnie.

2 comments

  1. Mariusz D says:

    Zaciekawił mnie fakt usuwania siarkowodoru, więc zacząłem szukać info na temat tego urządzenia. Do tej pory widzę same pozytywy – działa bez chemii, ma sporo litrów złoża i ma specjalne miejsce na napowietrzanie, co moim zdaniem może wpłynąć na mniejsze koszty uzdatniania. Dla mnie bomba.

  2. Marek Cieślik says:

    Idealna sprawa dla hydroforów przeponowych, spora oszczędność pieniędzy moim zdaniem. O ile parametry wody pasuja oczywiście 🙂 Dopiero jestem w fazie testów, ale na razie jestem mega zadowolony z urzadzenia. Aż trudno uwierzyć, że taka stacyjka oczyszcza wodę ze studni, która najlepszej jakości to nie była.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.