Ecoperla to polska marka, która szybko osiągnęła dobrą pozycję w branży uzdatniania wody. Jej propozycje są doceniane ze względu na solidne wykonanie, zastosowanie wysokiej jakości komponentów oraz niskie koszty eksploatacji. Te wszystkie cechy posiada też najnowszy produkt – odżelaziacz i odmanganiacz z komorą sprężonego powietrza Ecoperla Oxytower.

Ecoperla Oxytower nie jest pierwszym odżelaziaczem i odmanganiaczem w ofercie polskiej marki, jednak jest urządzeniem wyjątkowym. To ukłon w stronę właścicieli własnych ujęć, którzy mają przekroczenia żelaza i/lub manganu w wodzie, a w dodatku woda ma nieprzyjemny zapach powodowany siarkowodorem.

To dobre rozwiązanie, jeśli zużycie wody nie jest duże, odczyn pH nie jest niższy niż 7,5. Ta propozycja z całą pewnością spodoba się osobom, które nie mają warunków na montaż klasycznych urządzeń wykorzystujących do działania hydrofor ocynkowany.

Takie urządzenie może tez uratować sprawę, jeśli w gospodarstwie domowym już działa hydrofor przeponowy. Ecoperla Oxytower bez najmniejszych problemów współpracuje z takimi zbiornikami ciśnieniowymi.

Można go też wykorzystać zamiast stacji wielofunkcyjnej. Niektórym zależy na usuwaniu żelaza i manganu bez redukcji stopnia twardości wody.

Wstępne napowietrzanie wody

Wielu mogłoby się zapytać jak właściwie działa Ecoperla Oxytower, skoro nie potrzebuje chemii do regeneracji, ale z drugiej strony nie wykorzystuje też zbiornika ocynkowanego.

Woda jest napowietrzana w specjalnie opracowanej komorze sprężonego powietrza. Jest to komponent, który został zamontowany zaraz za głowicą sterującą. Stanowi zastępstwo dla zwężki napowietrzającej i hydrofora.

Na tym etapie woda jest uzupełniana w tlen, który bierze udział w późniejszej reakcji utleniania. Oprócz tego w komorze sprężonego powietrza jest eliminowany siarkowodór.

Co po napowietrzaniu wody?

Po napowietrzaniu wody ta jest kierowana na złoże. W Ecoperla Oxytower zastosowano bardzo wydajne złoże Birm. Jest to trwały, powoli wytracający swoje właściwości katalizator reakcji między tlenem, a rozpuszczonymi w wodzie związkami żelaza i manganu.

W wyniku reakcji powstają nierozpuszczalne cząsteczki żelaza i manganu. W takiej formie pozostają na złożu, a do użytkownika odprowadzana jest czysta woda.

Jak przebiega regeneracja?

Złoże doskonale absorbuje zanieczyszczenia obecne w wodzie, jednak powierzchnia jest ograniczona. Z tego powodu niezbędnym procesem jest regeneracja. W Ecoperla Oxytower ten proces przebiega automatycznie co określoną liczbę dni. Najczęściej od 1 do 5, choć nie jest to regułą. To kwestia uzależniona od jakości i zużycia wody.

Regeneracja w odżelaziaczu i odmanganiaczu Ecoperla Oxytower przebiega w trzech etapach. Najpierw z komory spuszczane jest powietrze. W kolejnym etapie złoże podlega intensywnemu płukaniu samą wodą, a  popłuczyny są odprowadzane do kanalizacji. Potem poduszka jest napełniana sprężonym powietrzem, a złoże delikatnie układane.

Doskonała kontrola pracy

Procesem pracy i regeneracji kieruje głowica sterująca. W Ecoperla Oxytower zastosowano jeden z najbardziej niezawodnych modeli. Jest to zawór produkcji amerykańskiej. Jego projektem i wytwarzaniem zajmuje się lider w branży uzdatniania wody – firma Clack.

Najważniejszą cechą zdaje się być to, że w razie wystąpienia takiej potrzeby komponent można bez trudu serwisować. Oprócz tego panel jest bardzo intuicyjny w obsłudze, a najważniejsze informacje zaprezentowane w bardzo czytelny sposób na podświetlanym ekranie. Istnieje możliwość diagnostyki i wyświetlenia pracy zaworu.

Warto podkreślić, że nie tylko głowica sterująca jest wysokiej jakości. Wszystkie komponenty powstają w najlepszych europejskich i amerykańskich fabrykach. Każdy element jest wyrabiany z największą precyzją, a o niskie koszty eksploatacji dba Ecoperla Smart System.

10 lat gwarancji

Eksperci marki Ecoperla dbają nie tylko o najwyższą jakość komponentów, lecz również o korzystne warunki gwarancyjne oraz wsparcie techniczne dla swoich Klientów. Stacja uzdatniania Ecoperla Oxytower jest objęta aż 10-letnią gwarancją, co świadczy o najwyższej jakości i sprawności urządzeń.

Ecoperla Oxytower – zdecydowanie się wyróżnia!

Odżelaziacz i odmanganiacz z komorą sprężonego powietrza Ecoperla Oxytower nie jest co prawda produktem, który można zastosować w każdych warunkach lecz na pewno znajdzie wielu zwolenników.

Na rynku nadal nie ma zbyt wielu tak innowacyjnych produktów do usuwania żelaza i manganu, a do zakupu akurat tego urządzenia zachęca wysoka jakość oraz bardzo niskie koszty użytkowania. To z pewnością jeden z ciekawszych sposobów na pozbycie się z wody trzech problemów jednocześnie.