Strona główna » Blog » Popraw jakość swojej wody z kolumną węglową

kolumna węglowa Ecoperla Carbotower w domu

Popraw jakość swojej wody z kolumną węglową

Woda, która zawiera niebezpieczne związki i substancje jest bardzo szkodliwa dla naszego zdrowia. Nawet, jeśli nie używamy jej do spożycia, to negatywne efekty działania zaobserwujemy na skórze, czy też włosach. Warto nabyć urządzenie filtracyjne, które zagwarantuje nam czystą i zdrową wodę. Jednym z nich jest kolumna węglowa.

Pozbądź się niebezpiecznych substancji

Kolumna węglowa polskiej marki z serii Ecoperla Carbotower podzielona jest na dwie części – butlę oraz głowicę mechaniczną. Butla zawiera złoże, czyli węgiel aktywny. To właśnie ono usuwa chlor i jego pochodne, metale ciężkie, a także związki organiczne. Złoże należy przepłukać po okołu 12 miesiącach eksploatacji. Często ten okres jest dłuższy, a wszystko zależy od intensywności użytkowania. Dużą zaletą węgla aktywnego jest fakt, że nie wymaga on częstej regeneracji. Sprawdź cenę na https://www.zestudni.pl/kolumny-weglowe/

Eksperci marki Ecoperla dbają nie tylko o najwyższą jakość komponentów, lecz również o korzystne warunki gwarancyjne oraz wsparcie techniczne dla swoich Klientów. Kolumny węglowe Ecoperla Carbotower są objęte aż 10-letnią gwarancją, co świadczy o najwyższej jakości i sprawności urządzeń.

Zalety głowicy mechanicznej

W kolumnach tej marki stosowane są głowice mechaniczne, które są znacznie bardziej ekonomiczne, niż głowice automatyczne. To użytkownik decyduje, kiedy zachodzi potrzeba regeneracji złoża. Jest to również dobra opcja, jeśli w miejscu trzymania urządzenia (najczęściej jest to piwnica) panuje niska temperatura. Automatyczny mechanizm mógłby nie działać poprawnie.

One comment

  1. rossomak says:

    Ostatnio szukam właśnie takiego urządzenia, które skutecznie poprawiłoby smak i zapach wody. U nas dają bardzo dużo chloru do dezynfekcji i to bardzo czuć w wodzie z kranu. Nam to przeszkadza. Zastanawialiśmy się nad odwróconą osmozą, ale to by działało tylko w kuchni, a nam zależy, żeby woda do kąpieli też nie miała tyle chloru. Taka kolumna węglowa zdaje się być dobrym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.