Ta kategoria filtrów obejmuje systemy, które pomogą zadbać o urodę, a także urządzenia AGD obecne  w łazienkach. Wśród filtrów łazienkowych można wymienić takie, które działają punktowo – tylko w wybranych miejscach. Oprócz tego z problemami występującymi w łazience mogą poradzić sobie systemy montowane na cały dom.

Komfort kąpieli i nie tylko…

Filtry, które można zastosować w łazience tworzą dwie zasadnicze grupy. Pierwszą z nich stanowią filtry przeznaczone do celów higienicznych. Druga grupa to filtry przeznaczone do ochrony urządzeń AGD, jak pralki. Filtry mają za zadanie poprawę komfortu kąpieli i codziennego życia.

Filtry do celów higienicznych

Głównymi zadaniami filtrów do celów higienicznych jest usunięcie z wody związków chloru, soli wapnia i magnezu oraz zanieczyszczeń mechanicznych. Są szczególnie polecane do kąpieli dla osób z nadwrażliwością skóry lub dzieci. Pomogą poprawić kondycję włosów. Skóra nie będzie przesuszona. Sprawią, że zmniejszą się wydatki na balsamy i kremy do ciała.

Związki chloru znajdujące się w wodzie mogą być przyczyną uczuleń i nadwrażliwości. Z tym typem zanieczyszczeń doskonale poradzi sobie filtr z węglem aktywnym. Innym złożem cieszącym się dużą popularnością w takich urządzeniach jest KDF. Wszystkie filtry przeznaczone do montażu w łazience powinny posiadać odpowiednie atesty. Filtry kąpielowe są zazwyczaj montowane do baterii prysznicowej lub wężyku. Zanim woda przez nią przepłynie jest dokładnie filtrowana.

Filtry do urządzeń AGD

Filtry przeznaczone do pralek i zmywarek mają je ochraniać przed wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami oraz osadzaniem się kamienia. Dodatkową zaletą jest poprawa wydajności działania proszków, płynów i innych środków piorących. Filtry tego typu uchronią urządzenia AGD przed awariami.

Najczęściej stosowanymi filtrami są filtry z polifosfatem. Wkłady wypełnione tą substancją mają wpływ na krystalizację węglanów. Nie zmieniają poziomu twardości wody, lecz sprawiają, że na urządzeniach mających styczność z wodą nie osadza się kamień. Takie filtry można stosować zamiast standardowych chemicznych odkamieniaczy dostępnych w sklepach.

Komfortowe rozwiązania

Problemy, które może spowodować zanieczyszczona woda w łazience to nie tylko zniszczone włosy, sucha skóra, czy awaria pralki. W przypadku twardej wody może to być także ciężki do usunięcia osad gromadzący się na armaturze. Wszystkie opisane problemy wiążą się z większymi wydatkami na detergenty i kosmetyki. Chcąc działać kompleksowo i zapobiegać wielu kłopotom jednocześnie, warto pomyśleć o jednej stacji filtracji wody na całą instalację. Doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku będzie zmiękczacz wody. Wyreguluje poziom twardości i poprawi komfort codziennego korzystania z wody. Przy okazji pomoże zaoszczędzić zarówno czas poświęcany na sprzątanie, jak też pieniądze.